Şartlar & Koşullar

İNTERNET SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Bu internet sitesini (www.fakulteynk.com) (Kısaca “SİTE” olarak anılacaktır) kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. Bu SİTE’de sunulan hizmetlerden yararlananlar veya herhangi bir şekilde SİTE’ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır.

KULLANIM KOŞULLARI

Bu SİTE’de sunulan hizmetler ZÜBEYDE HANIM MAH. SEBZE BAHÇELERİ CAD. NO: 101 İÇ KAPI NO: 17 ALTINDAĞ/ ANKARA adresinde bulunan ADANTA MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (Mersis No: ________) (Bundan böyle kısaca “Fakülte” olarak anılacaktır.) tarafından sağlanmaktadır ve SİTE’nin kanuni sahibi Fakülte olup, SİTE üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Fakülte‘ya aittir.

İşbu kullanım koşulları, Fakülte tarafından gerektiğinde değiştirilebilir. Değişiklik olması halinde, bunlar SİTE’de yayınlanacak ve aynı tarihten itibaren geçerli olacaktır.

SİTE hizmetlerinden faydalanan ve SİTE’ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, Fakülte tarafından işbu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

Fakülte, bu SİTE’de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları ve içeriği dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

SÖZLEŞME TANIMLARI

SİTE: Fakülte tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi ortamdan erişimi mümkün olan internet sitesidir.

ÜYE: Fakülte‘dan ürün alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, seçmiş olduğu üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Fakülte tarafından üyelikleri onaylanarak, kabul edilen her gerçek kimlik bilgileri ile SİTE’deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler.

KULLANICI: Fakülte internet sitesini alışveriş yaparak veya alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.

LİNK: SİTE üzerinden bir başka internet sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir internet sitesinden SİTE’ye dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantıdır.

İÇERİK: SİTE’de veya herhangi bir internet sitesinde yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat, vs. görsel, yazılı ve işitsel imgelerdir.

İNTERNET SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI SÖZLEŞMESİ: SİTE vasıtası ile sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek veya tüzel kişilerle Fakülte arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir.

KİŞİSEL BİLGİ: Üyenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, SİTE’nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati, vs. bilgilendirilir.

HİZMETLERİN KAPSAMI VE KULLANIMI

SİTE’de Fakülte tarafından sunulan hizmetler, kullanıcıların herhangi bir ödeme yapmadan kullanabileceği hizmetlerden oluşur. Ancak SİTE’de sunulan bazı hizmetlerin veya içeriklerin kullanımı için üyelik gerekebilir. Kullanıcı, SİTE’de sunulan hizmetleri ve içerikleri yasalara ve işbu kullanım koşullarına uygun olarak kullanmakla yükümlüdür.

Fakülte, SİTE üzerinden sunulan hizmetleri ve içerikleri dilediği zaman değiştirme, sona erdirme veya başka bir hizmet ile değiştirme hakkını saklı tutar.

Üyelik gerektiren hizmetlerden faydalanmak isteyen kullanıcılar, SİTE’deki üyelik formunu eksiksiz doldurmalı ve gerekli onayları vermeyi kabul etmelidir. Üyelik formunu doldurarak, kullanıcılar kişisel bilgilerinin Fakülte tarafından saklandığını ve kullanıldığını kabul etmiş sayılır.

SİTE’de sunulan hizmetler, sadece ticari olmayan kişisel veya kurumsal kullanım amaçları için sunulmaktadır. Fakülte‘nin yazılı izni olmaksızın SİTE’deki içeriklerin veya hizmetlerin kopyalanması, yayınlanması veya dağıtılması yasaktır.

KULLANICILARIN SORUMLULUĞU

Kullanıcılar, SİTE’yi kullanırken aşağıdaki kurallara uymakla yükümlüdür:

 1. SİTE’yi yasalara aykırı bir şekilde kullanmamak.

 2. Diğer kullanıcıların mahremiyetine saygı göstermek ve kişisel bilgilerini ifşa etmemek.

 3. SİTE üzerinden yapılan işlemlerin sorumluluğunu üstlenmek.

 4. Fakülte‘ye ait bilgileri izinsiz olarak değiştirmemek veya silmemek.

 5. SİTE üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli olan şartlara uymak.

 6. SİTE üzerinden iletişim kurarken saygılı ve düşünceli olmak.

Fakülte, SİTE üzerinde herhangi bir nedenle kullanıcılarına erişim engeli koyma hakkını saklı tutar. Kullanıcıların, SİTE’yi yasadışı bir şekilde kullanmaları halinde, ilgili makamlara bildirilebilir ve hukuki işlem başlatılabilir.

SİTE üzerinden diğer internet sitelerine bağlantılar verilebilir. Ancak bu bağlantılar, SİTE’nin kontrolü dışındaki sitelere yönlendirme yapar. Bu nedenle, bu sitelerin içeriği veya kullanımı hakkında Fakülte hiçbir sorumluluk taşımaz.

Fakülte‘nin yazılı izni olmadan, SİTE’de yer alan içeriğin veya hizmetin tamamını veya bir kısmını kullanmak, kopyalamak, çoğaltmak veya dağıtmak yasaktır.

SİTE üzerinde kullanıcılar tarafından sağlanan içerikler ve yorumlar, kullanıcıların kendi kişisel görüşlerini yansıtmaktadır ve Fakülte tarafından onaylanmamaktadır. Bu nedenle, bu içeriklerden veya yorumlardan doğabilecek herhangi bir sorumluluk Fakülte‘ye ait değildir.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Kullanıcıların kişisel bilgileri, SİTE’nin gizlilik politikasına tabidir. Bu politika hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen SİTE’nin gizlilik politikasını inceleyiniz.

Fikri Mülkiyet Hakları

SİTE’de yer alan tüm içerikler ve hizmetler, Fakülte‘nin fikri mülkiyet haklarına tabidir. Bu içerikler ve hizmetler, Fakülte‘nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz veya değiştirilemez.

KULLANIM KOŞULLARININ DEĞİŞTİRİLMESİ

Fakülte, işbu kullanım koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler SİTE üzerinde yayınlandığı anda yürürlüğe girer. Kullanıcılar, SİTE’yi kullanmaya devam etmekle bu değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Bu nedenle, kullanıcıların düzenli olarak kullanım koşullarını kontrol etmeleri tavsiye edilir.

İletişim

SİTE ve hizmetler hakkında sorularınız veya geri bildirimleriniz varsa, lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşın:

Adres: ZÜBEYDE HANIM MAH. SEBZE BAHÇELERİ CAD. NO: 101 İÇ KAPI NO: 17 ALTINDAĞ/ ANKARA

E-posta: info@fakulteynk.com

Son Güncelleme Tarihi: [22/09/2023]

İşbu İnternet Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi, son güncelleme tarihi itibarıyla yürürlüktedir.

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

 1. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 1. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET

ADI/UNVANI: ADANTA MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
ADRES: ZÜBEYDE HANIM MAH. SEBZE BAHÇELERİ CAD. NO: 101 İÇ KAPI NO: 17 ALTINDAĞ/ ANKARA
EPOSTA: info@fakulteynk.com
TEL: +90 (312) 123 45 67

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.
 2. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.
 3. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 

 1. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI:

 1. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 2. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 
 3. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

 1. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 2. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.